Przejdź do treści
Fundacja Przywróćmy Pamięć
Przejdź do stopki

Tarjan Jenő

Treść


 

Nadmiar pracy przyczynił się do dłuższej przerwy w publikowaniu wizerunków pochowanych tu osób. Dzięki pomocy wielu z Was możemy kontynuować to przedsięwzięcie, tym razem korzystam ze zdjęcia otrzymanego już dawno temu od Sławka Kułacza.

W mogile pojedynczej nr 182 spoczął Einjährig Freiwilliger Jäger Tarjan Jenő. Wynika to zarówno z zapisów Karty katastralnej cmentarza wojennego Rozwadów jak i karty ewidencyjnej grobu jego grobu, co więcej jego wizerunek umieszczono w jednym z wydawnictw z okresu Wielkiej Wojny poświęconego poległym. Brak jest jednak jego danych na Liście strat, nie udało mi się znaleźć również jakichkolwiek dodatkowych informacji o nim. Wiemy, że urodził się w 1890 r. w Nagyrécse, sporej wsi w komitacie Zala, był narodowości węgierskiej. Służył w 19 Baonie Strzelców Polnych (kuk FJB 19), rekrutowanego z okręgu uzupełniającego Komarom/Komorno. Poległ podczas odzyskiwania Rozwadowa w pierwszej dekadzie października, dokładnie w dniu 10.10. 1914 r.

Tomasz Nowakowski, płk SG w rez.

We would be grateful to anyone who could help us with creating this virtual war cemetery in Rozwadów - Stalowa Wola by sending us scans of any photos of the soldiers buried here from private family archives.

 

27138