Przejdź do treści
Fundacja Przywróćmy Pamięć
Przejdź do stopki

II rozwadowska kwesta na ratowanie zabytków 2012

Treść


Dobiegła końca druga kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym w Rozwadowie w dniach 31.10 oraz 01.11.2012 r.

Podczas dwóch dni kwesty udało się zebrać 2909,80 zł z czego pierwszego dnia 902,00 zł. W kweście wzięli udział harcerze z ZHP Stalowa Wola oraz ZHR Leśne Plemię z Rozwadowa. A także drugiego dnia tj 1 listopada Radni Urzędu Miasta, panowie: Lucjusz Nadbereżny, Dariusz Przytuła oraz Rafał Weber.

Dzięki ofiarności społeczeństwa mamy już kwotę 5769,80 zł. W następnym roku, wiosną z pewnością za tą uzbieraną kwotę będą mogły ruszyć prace renowacyjne przy nagrobku ks Jana Leszczyńskiego. Tak więc w 2013, w 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego będzie to symboliczny hołd złożony powstańcom walczącym o niepodległość Polski.

Chciałbym podziękować harcerzom z obu hufców czyli ZHP Stalowa Wola oraz ZHR Leśne Plemię z Rozwadowa, za to że mogliśmy razem marznąć :) poświęcony czas jak i radnym za wsparcie i obecność. Mieszkańcom Stalowej Woli i nie tylko, za ofiarność i życzliwe słowa. A także mediom bez których ta akcja nie byłaby tak nagłośniona, w tym Sztafecie, stalowka.net, rozwadow.pl, stalowemiasto, a także innym, które poinformowały o kweście.

Dziękuję też dyrektorowi ZMKS panu Sokołowskiemu za zamieszczenie informacji w autobusach komunikacji miejskiej na wyświetlaczach LCD o terminie kwesty.

Kwesta odbyła się w dniach od 31.10 do 01.11.2013 r.

28124