jesteś na: Strona głównaArchiwum
Year: Month: From (yyyy-mm-dd): To (yyyy-mm-dd): Query:
1234

Na rozwadowskim cmentarzu rozpoczęliśmy kolejny rok przy renowacji zabytkowych nagrobków.

W dniu 31.10 oraz 01.11 odbędzie się IV kwesta na cmentarzu w Rozwadowie oraz 1 listopada na cmentarz Komunalnym w Stalowej Woli w godz. od 9.00 do 17.00 (NR ZBIÓRKI 2014/983/OR) gdzie kwestować będą członkowie Fundacji „Przywróćmy Pamięć”, harcerze z rozwadowskiego ZHR, a także osoby chcące pomóc. Celem kwesty jest renowacja zabytkowych nagrobków znajdujących się w Rozwadowie. Organizatorem kwesty jest Fundacja „Przywróćmy Pamięć” .Na cmentarzu Komunalnym członkowie Fundacji będą ucharakteryzowani na żołnierzy z września 1939 roku.

W sierpniu rozpoczeły sie prace renowacyjne dwóch zabytkowych nagrobków na miejscowym cmentarzu parafialnym w Rozwadowie.

W Stalowej Woli upamiętniono polową Mszą św. odprawioną na wojennym cmentarzu w Rozwadowie w intencji poległych żołnierzy Wojska Polskiego, 79. Rocznicę Wybuchu II wojny Światowej

1 września 1939 roku, 79 lat temu, żołnierz polski podjął walkę w obronie Ojczyzny. Najpierw z niemieckim, a po 17 września dodatkowo z sowieckim agresorem. Walczyli w nierównej walce nasi pradziadkowie, dziadkowie, bliżsi czy dalsi członkowie rodziny…

W Stalowej Woli od wczoraj jeden z miejskich skwerów nosi nazwę Pamięci Ofiar OUN-UPA. Ma on przypominać o ofiarach straszliwej zbrodni dokonanej przez ukraińskich nacjonalistów. Ukraińscy nacjonaliści w bestialski sposób wymordowali nawet 200 tys. Polaków. Hołd ofiarom tej zbrodni oddali mieszkańcy Stalowej Woli.

W piątek 20 lipca o godz. 16.40 będzie mieć miejsce odsłonięcie tablicy z nazwą dla skweru, przy ul Floriańskiej, obok kościoła św. Floriana: Skwer Pamięci Ofiar OUN-UPA.

To książka o naszej zabytkowej nekropolii liczącej już ponad 230 lat, autorstwa Grażyny Lewandowskiej oraz Marka Ziemby, wydana przez Fundację Przywróćmy Pamięć oraz przy wsparciu Gminy Stalowa Wola i SanBak.

Fundacja Przywróćmy Pamięć wraz z Stowarzyszeniem Stalowi Patrioci zwrócili się z wnioskiem do Rady Miasta Stalowej Woli o nazwę dla jednego ze skwerów w mieście: "Skwer Pamięci Ofiar OUN-UPA"

1234