jesteś na: Strona głównaArchiwum
Year: Month: From (yyyy-mm-dd): To (yyyy-mm-dd): Query:
1234

Na rozwadowskim cmentarzu rozpoczęliśmy kolejny rok przy renowacji zabytkowych nagrobków.

W dniu 31.10 oraz 01.11 odbędzie się IV kwesta na cmentarzu w Rozwadowie oraz 1 listopada na cmentarz Komunalnym w Stalowej Woli w godz. od 9.00 do 17.00 (NR ZBIÓRKI 2014/983/OR) gdzie kwestować będą członkowie Fundacji „Przywróćmy Pamięć”, harcerze z rozwadowskiego ZHR, a także osoby chcące pomóc. Celem kwesty jest renowacja zabytkowych nagrobków znajdujących się w Rozwadowie. Organizatorem kwesty jest Fundacja „Przywróćmy Pamięć” .Na cmentarzu Komunalnym członkowie Fundacji będą ucharakteryzowani na żołnierzy z września 1939 roku.

W sierpniu rozpoczeły sie prace renowacyjne dwóch zabytkowych nagrobków na miejscowym cmentarzu parafialnym w Rozwadowie.

Oficerowie Wojska Polskiego oraz funkcjonariusze Policji Państwowej zamordowani przez NKWD wiosną 1940 roku związani z obecnym powiatem stalowowolskim.

"Pokażę wam, jak Polak walczy i umiera"

30 lat temu, 27.02.1988 roku, zmarł szef szwadronu 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich, starszy wachmistrz Jan Przybyła. Kawaler srebrnego krzyża orderu Virtuti Militari. Pochowany na cmentarzu parafialnym w Rozwadowie.

25 lutego 1954 roku zmarł Witold Habdank Kossowski, legionista, poeta, ceniony pedagog, dyrektor pierwszego liceum w Stalowej Woli. Spoczywa na cmentarzu parafialnym w Rozwadowie.

Gdy trąbki bojowej rozlegną się surmy
I wokół rozebrzmi już broń,
W tę ciemną noc czarną, a czasem pochmurną
Ułani znów siądą na koń.

Nowe krzyże na cmentarzu wojennym. Dwaj polegli 1 listopada 1914 roku – zapomniane tragedie zwykłych ludzi.

1234