jesteś na: Strona główna

Mural Pileckiego: Stalowa Wola

2017-04-10

W Stalowej Woli, na początku kwietnia powstał mural poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Projektantem i wykonawcą jest Seweryn Chwała z Lublina.


Plany powstania muralu przy rondzie im. Rotmistrza Witolda Pileckiego , poświęconego jego postaci w Stalowej Woli były od kilku lat. W ubiegłym roku Fundacja Przywróćmy Pamięć wraz ze Stowarzyszeniem Stalowi Patrioci złożyła wniosek wraz z projektem wykonania muralu Pileckiego do Spółdzielni Mieszkaniowej o udostępnienie ściany jednego z bloków przy wspomnianym rondzie. Spółdzielnia na naszą prośbę odpowiedziała pozytywnie. W celu omówienia projektu odbyło się spotkanie, na którym obecni byli Pan Lucjusz Nadbereżny  Prezydent Stalowej Woli, Radni, wykonawca, przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej, a także członkowie Fundacji i Stowarzyszenia. Początkowo planowano, iż mural zostanie wykonany jeszcze jesienią w tym samym roku. Jednakże jak się okazało przeszkodziła ku temu niepewna pogoda i dlatego zdecydowano o przeniesieniu realizacji projektu na wiosnę 2017.

Prace na elewacji bloku przy rondzie Rotmistrza Witolda Pileckiego rozpoczęto 3 kwietnia, a ukończono 7 kwietnia. Realizacja była możliwa dzięki pokryciu kosztów przez Miasto Stalowa Wola za co serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi. Dziękujemy również wykonawcy, Sewerynowi za pracę i pięknie wykonany mural Pileckiego. Dziękujemy również środowiskom patriotycznym, dzięki którym kilka lat temu powstał pomysł muralu, Stowarzyszeniu Sokół, Strzelec, Patriotyczna Stalowa Wola.

A o to i zdjęcia z prac jak i końcowy efekt.